نسخه آزمایشی
مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی تبریز > اخبار مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی تبریز > اخبار آموزشی > جلسه منظومه فکری امام خمینی(ره) ویژه همکارن و دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی
۴۴ بازدید

حجت‌الاسلام مجتبی نظری، استاد حوزه و دانشگاه، در آیین بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در جهاددانشگاهی استان، سازماندهی منظومه فکری در زندگی را امری مهم و راهگشا قلمداد کرد و افزود: همگی باید منظومه فکری امام خمینی(ره) را شناخته و آن را سرلوحه امور خود قرار دهیم.

وی ضمن تبریک ولادت امام رضا(ع) و دهه کرامت به نقش امامت در دین مبین اسلام اشاره کرد و گفت: پیامبر دین اسلام را برای مردم تبیین و تبلیغ کرده بود ولی امامان معصوم(ع) از اسلام در برابر تحریف و انحطاط محافظت کرده بودند و در این راستا همه امامان به شهادت رسیده اند.

نظری، به فرموده سردار شهید سلیمانی که شرط شهید شدن، شهیدی وار زندگی کردن است تاکید کرد و گفت: امامان اسوه و الگوی ما انسان‌ها برای تربیت نفس هستند و برای رسیدن به این مرتبه از معنویت باید از تجربیات انسان هایی همچون سردار شهید سلیمانی و حججی بهره برد.

این استاد حوزه و دانشگاه، یادآور شد: امام خمینی(ره)، شهیدان مطهری و بهشتی با سازماندهی نظام های بینشی، کنشی و ارزشی خود منظومه فکری منسجمی را تشکیل داده‌اند که در عرصه‌های مختلف جامعه خود،فردی تاثیرگزار باشند.

نظری  افزود: امام خمینی(ره) اسلام را از طریق عقل، نقل و اعمال ولایت برای مسلمانان و جهانیان شناساند و  در این راستا بود که در حوزه های علمیه کتاب هایی در حوزه جهاد و امربه معروف ونهی از منکر که در گذشته جایی در نظام آموزشی نداشت برای طلاب آموزش داده شد.

وی به دیدگاه امام خمینی(ره) به اسلام اشاره کرد و گفت: رابطه امام راحل با خداوند تنها در کلمه نبود و نگاه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری نسبت به اسلام میدانی بود و حاصل این تفکر شهیدانی همچون مطهری و سلیمانی هست.

علی اصغر فاتحی فر، رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی، نیز در این جلسه ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع) گفت: تمامی انسان‌های بزرگ، خود، انسان‌های بزرگ دیگری را الگو قرار داده‌اند و قطعاً امام خمینی(ره) نیز ائمه اطهار را الگوی خود قرار داده بود که توانست چنین انسان بزرگی شده و کارهای بزرگی را انجام دهد.

وی بیان کرد: با بررسی آثار و وصیت‌نامه‌های شهدا متوجه می‌شویم که شهدا همگی ائمه اطهار را الگو قرار داده‌ و به همین دلیل به مقام شامخ شهادت دست یافته‌اند.

فاتحی فر، تاکید کرد: همه ما باید اندیشه‌های امام راحل را الگوی خود در زندگی قرار دهیم.

ارسال دیدگاه
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

بالا